Květen 2015

Jak to probíhalo v Green baru?

27. května 2015 v 18:41 | AEQUILIBRIUM
Ahoj Rovnovážníci,
chtěli bychom poděkovat všem 43 návštěvníkům včerejšího Aequilibrium festu, který se poprvé v historii kapely konal netradičně ve Strážnici v Green baru!
Jak jsme předeslali již v pátek, festu se nakonec nezúčastnila kapela Hard to believe, přičemž nakonec jsme se rozhodli, že náhradu za ně hledat nebudeme. I tak ale musíme říct, že o zábavu včera rozhodně nebyla nouze!

Hned na úvod jsem musel uznat, že jsem všechny Rovnovážníky mystifuckoval tím, když jsem o kapele Kruton uváděl, že hrají speed metal. Vzniklo to tak, že jsem tuto kapelu viděl hrát naživo na podzim roku 2012 a poté jsem jaksi nezaznamenal, že kapela prošla stylovou změnou. Omlouvám se tímto kapele Kruton i Vám, Rovnovážníkům, za tento mystifuckující údaj. Kdo včera přišel, tak viděl (a hlavně slyšel), že kapela Kruton se nyní věnuje melodickému trash metalu. :-)

O další pozdvižení se postaral náš frontman Staňa. Během koncertu ho provázela nevídaná smůla ve formě dvou prasklých strun. Tu první Staňa prasknul při zvučení, tu druhou hned na začátku čtvrté skladby. V obou případech náš druhý kytarista Jura projevil svoji duchapřítomnost a střelhbitě natáhnul a naladil Staňovi nové struny, přičemž druhý případ byl korunován historicky prvním bubenickým sólem kapely Aequilibrium. Tak jen doufám, že se Vám má improvizace líbila. :-) Pro mě z toho vyplynulo to, že pokud se příště naskytne tato příležitost, tak bych si měl dopředu nacvičit něco smysluplného. :-)

Pokud se týká vystupujících kapel, tímto jim děkujeme za skvělé výkony na pódiích a speciálně kapele Nahum děkujeme za to, že v době našeho setu se dva z členů této kapely stali dočasnými pořadateli akce. :-) Speciální poděkování zaslouží rovněž kytarový guru Michal Kapec, který Jurovi půjčil zesilovač.

Rovněž děkujeme Martinovi Ráčkovi za poskytnutí prostor pro uspořádání včerejší akce a zvukaři Mulenovi za úžasný zvuk na podiu i mimo něj. A v neposlední řadě též děkujeme všem příchozím za to, jakou vytvořili atmosféru!

Musíme uznat, že včerejší večer jsme si hodně užili. V tuto chvíli ještě nedokážeme říct, jestli se bude Aequilibrium fest v Green baru opakovat, zároveň to ale nemůžeme vyloučit. :-)

Aequilibrium

Info k Aequilibrium festu ve Strážnici

22. května 2015 v 18:34 | AEQUILIBRIUM
Ahoj Rovnovážníci,

kapela Hard to Believe na strážnickém Aequilibrium festu nevystoupí, čímž se mění hned několik věcí. :-) Lineup bude následující:

20:30 až 21:15 Kruton
21:30 až 22:15 Nahum
22:30 až 23:15 Aequilibrium
23:30 až 00:15 Bolest bude větší

Vzhledem k absenci kapely Hard to Believe se upravuje i vstupné na 60 Kč.

Aequilibrium

Aequilibrium fest Strážnice Green bar (23.5.2015)

18. května 2015 v 18:10 | AEQUILIBRIUM |  Proběhlé koncerty


Ahoj Rovnovážníci,
letos vůbec poprvé jsme se rozhodli uspořádat Aequilibrium fest i mimo náš rodný Hodonín!!! Jako místo konání tohoto výjimečného Aequilibrium festu jsme si vybrali Green bar ve Strážnici. Velmi se nám v tomto klubu líbí a v minulém roce jsme v něm zažili spoustu super zážitků, takže výběr klubu byl pro nás víceméně jasný. :-)

Těžší to bylo s výběrem kapel pro tuto mimořádnou akci. Nakonec jsme pro Vás nachystali celkem slušnou nálož kapel. :-) Akce začíná v sobotu 23.5.2015 ve 20:00, přičemž zhruba o půl hodiny později spustí svůj set pražští Kruton, kteří nedávno pokřtili své CD s prostým názvem "3". :-) Po nich nastoupí ve 21:30 ostravští death thrasheři Nahum, kteří v současné době pracují na novém materiálu a je dost možné, že Vám z něj i něco i zahrají. :-) Nutno dodat, že tato kapela má svojí hodonínskou stopu, neboť nedávno se ke kapele přidal mladý a hlavně talentovaný kytarista Michal Kapec, kterého si možná někteří z Vás pamatujete z dnes již bohužel rozpadlé hodonínské kapely Enrage.

Zhruba ve 22:30 přijde čas vyškovsko-bučovických metalcoristů Hard to believe, kteří nedávno nahráli CD "Zvrácená realita" a určitě si jeho obsah nenechají jen pro sebe. :) Pokud budete ještě schopní, můžete ve 23:30 očekávat tóny naší maličkosti, přičemž abychom nebyli pozadu, taktéž Vám zahrajeme nějaké novinky. :-) Ty nejotrlejší z Vás pak v 00:30 dorazí uherskohradištští grindeři Bolest bude větší. Po jejich setu snad jen doufejte, že se jejich název pro Vás nestane skutečností. :-D

Vstupné na strážnický Aequilibrium fest činí 80 Kč. Neváhejte a přijďte podpořit klubovou scénu, neboť se určitě máte na co těšit. A co hlavně - MY SE TĚŠÍME NA VÁS!!!

Aequilibrium

Poděkování + info k dalšímu hraní

4. května 2015 v 17:42 | AEQUILIBRIUM
Ahoj Rovnovážníci,

chceme Vám všem z celého srdce poděkovat za Vaši účast a podporu na hodonínském Aequilibrium festu!!! Musíme se přiznat, že nás všechny velmi příjemně překvapilo kolik lidí se přišlo podívat na naši maličkost! První kapelu sledovalo asi 27 z Vás, ovšem během zvučení naší maličkosti Vaše účast na stoupla na číslo 61, na kterém se ustálila. Vytvořili jste pod podiem skvělý kotel, a díky tomu se nám skvěle hrálo - MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!!! Další vystupující kapely si to podle nás taky užili. :-)

Dále Vám chceme říct to, že mezi hodonínským a strážnickým Aequilibrium festem stihnem odehrát ještě jeden koncert. Bude se konat v pátek 8.5.2015 v klubu Dares v Bučovicích. Zde zahrajeme u příležitosti akce nazvané "Hardcore Night vol. 2", přičemž kromě nás zahrají ještě kapely Maggots, Filthyminds a pořádající Hard to Believe!!! Tato výtečná párty začíná ve 20:00. Jako první to spustí vyškovští Maggots, poté naše maličkost, následují zástupci Sektor Brno Hardcore scény - Filthyminds a celou párty zakončí pořádající Hard to Believe. Vstupné činí nádherných 70 Kč. :-)

Moc se na Vás těšíme v Bučovicích!
Aequilibrium