Prosinec 2013

Ohlédnutí za rokem 2013

26. prosince 2013 v 20:06 | AEQUILIBRIUM
Ahoj Rovnovážníci, :-)

dneska Vám nebudu psát nic nového. Naopak chci zrekapitulovat letošní rok, který nám za chvilku skončí.

Takže na úvod bych uvedl, že tento rok jsme měli nejvíc koncertů za dosavadní existenci kapely Aequilibrium, a to 14 koncertů. Není to možná nijak závratné číslo, ale i díky tomu se nám povedlo po 7 letech existence překročit bájnou padesátku koncertů. :-) Doufejme, že další padesátka uplyne rychleji. ;-)

Na druhou stranu si musíme však přiznat, že z toho 7 koncertů bylo v našem rodném Hodoníně, a že jen jednou se nám podařilo překročit hranice Jihomoravského kraje, a to ještě jen velmi těsně (Uherský Ostroh). Nejdál jsme se podívali do Hodějic u Slavkova u Brna, odkud jsme odjížděli s tím, že návštěvníci tohoto koncertu možná ještě teď věří, že mi je 30 let. :-D Chtěli bychom tímto vyzvat pořadatele po celé ČR, aby se nás nebáli pozvat na svou akci či do jejich klubu - velice rádi zahrajem. :-) A taky bychom chtěli vyzvat naše slovenské kolegy, aby se nás též nebáli, protože rádi bychom též konečně překročili státní hranice. ;-)

Od dubna do června tohoto roku jsme ve studiu MAKS v Sudoměřicích nahrávali album o 12 písních, které nakonec dostalo název podle poslední z nich - Moderní otroci. Poté jsme album pustili do světa tu na Bandzone a byli jsme velmi překvapení když jsme zjistili, že naše skladby byli téměř půl roku jedněmi z nejposlouchanějších skladeb na celém Bandzone! I proto jsme byli osloveni serverem Prodejhudbu.cz a uzavřeli jsme s nimi smlouvu o digitální distribuci CD, a tak si nyní můžete CD koupit např. na Supraphonline, Bontonline, EMusic a možná i jinde. :-) Trochu jsme otáleli s vytvořením fyzických CD nosičů, ale nakonec i ty přišly v prosinci tohoto roku na svět a 6.12.2013 za pomoci Kulase a Sepa z kapely Like Fool bylo CD Moderní otroci pokřtěno!!

Pravdou je, že album "Moderní otroci" je už naší třetí studiovou nahrávkou, ale stojí určitě za zmínku, že to je první studiová nahrávka, která je vydávána už tak trochu oficiální cestou též pod záštitou Bandzone records (děkujeme!!!) a též je to první studiová nahrávka, která byla pokřtěna. V tomto trendu bychom určitě mile rádi pokračovali. :-) Proto sám ani nevím, zda mám album "Moderní otroci" chápat jako třetí studiovou nahrávku nebo jako debut? Ať si každý učiní vlastní úsudek. ;-)

Určitě stojí v neposlední řadě za zmínku fakt, že na album "Moderní otroci" se v září tohoto roku objevila v celku kladná recenze v časopisu Spark! Doufejme, že další recenze přibydou. :-) Teď už snad jen zbývá, aby se nějaká z našich pecek objevila v nějaké (alespoň) tuzemské kompilaci. :-)

Možná i díky tomu všemu jsme se v celkovém zhodnocení "Best of Bandzone 2013" umístili v kategorii TOP 100 kapel na krásném 46. místě. :-) Jsme rádi za pozornost, kterou nám věnujete a doufáme, že Vám to budeme moct řádně oplatit návštěvou do místa Vašeho bydliště. :-) Ta by se mohla oplatit dvojnásob, protože jsme se nakonec rozhodli, že CD nosiče alba "Moderní otroci" budeme na koncertech vzhledem ke způsobu výroby obalů (DIY - do it yourself - urob si sám) prodávat dále za 50 Kč!!!

Přejeme Vám příjemné prožití Vánočních svátků a Vše nejlepší do Nového roku 2014! Doufáme, že se s Vámi všemi uvidíme!
Aequilibrium

Křest CD "Moderní otroci"

8. prosince 2013 v 14:09 | Lukáš |  Video

Ahoj lidi,

mikulášský večer roku 2013 navždy zůstane v našich pamětích... To co se dělo v pátek na Staré Budvarce se snad nedá ani slovy popsat! Jen namátkou - zhozený odposlech, málem zhozený mikrofon a téměř proražený strop. :-) Takovou řežbou jste vzdali hold našemu aktuálnímu albu "Moderní otroci" a za to Vám moc děkujeme!


Moc děkujeme Kulasovi a taky Sepovi, kterého si vzal Kulas na pomoc za to, jakým způsobem nám pokřtili naše album! Tito dva kmotři našeho alba "Moderní otroci" tisíckrát předčili naše očekávání nádherným proslovem a poté společným přípitkem jejich oblíbeného drinku z našich luhů a hájů. :-) Poté ho polili naším oblíbeným pivem, které zakoupíte jen tam, kde je to levnější. ;-) Album "Moderní otroci" je oficiálně pokřtěno!!!


Vytvořili jstenaprosto úžasnou atmosféru! Skákali jste, zpívali jste naše texty, aplaudovali nám... V kapele jsme se všichni shodli na tom, že tohle byl nejlepší koncert, jaký jsme kdy v životě zažili! Hrálo se nám úplně úžasně a velice se nás potěšil Váš zájem o naše podpisy a samozřejmě o naše album, které jste si někteří koupili!


Zahráli jsme playlist sestavený podle playlistu CD, takže jste si poslechli naše album naživo. :-) A bylo vidět, že se Vám velmi líbí. :-)
Ještě jednou Vám všem děkujeme a doufáme, že tohle všechno se zase brzy bude opakovat!

Aequilibrium